Jak wybrać dawczynię?

Po pozytywnej fazie diagnostycznej rozpoczniesz swoją podróż od wyboru dawczyni. Na tym etapie bierzemy pod uwagę grupę krwi i czynnik Rh pary, cechy somatyczne, takie jak kolor oczu, włosy, wzrost, wagę.

Po wybraniu odpowiedniej dawczyni informujesz o tym koordynatora, który rezerwuje cykl dawstwa komórek jajowych wybranej dawczyni wyłącznie dla Ciebie.

Napisz do nas już teraz i uzyskaj 2-dniowy bezpłatny dostęp do naszej bazy dawczyń!

Znaczenie dawców

W przypadkach, gdy ze względu na niepłodność żeńską nie można zajść w ciążę samodzielnie, a technologie wspomaganego rozrodu, takie jak IVF i ICSI, nie mogą pomóc, zwykle lekarz reprodukcyjny zaleca rozważenie wykorzystania komórek jajowych dawczyń (oocytów).

To bardzo ważny krok. Kobieta, która zdecydowała się na użycie komórek jajowych dawczyni, ma zwykle wiele zmartwień i pytań. Pierwszym i jednym z najtrudniejszych etapów jest wybór odpowiedniej dawczyni. Rodzice chcą, żeby dziecko urodziło się zdrowe, żeby nie miało „złych” genów.

BioTexCom daje każdej parze możliwość wyboru dawczyni, która potwierdza się po ocenie zgodności przez lekarza prowadzącego. Ze względu na dużą liczbę dawców chętnych do współpracy z naszą kliniką, nie ma listy oczekiwania.

Gwarantowana anonimowość

Zgodnie z obowiązującymi przepisami oddawanie komórek jajowych na Ukrainie jest anonimowe, dlatego nasza klinika gwarantuje anonimowość obu stronom, rodzicom oraz dawczyni. Zapis wszystkich danych dawczyń pozostaje do wyłącznego użytku i konsultacji z BioTexCom, co dodatkowo potwierdza, że ​​nie mogą oni dochodzić praw ani obowiązków w stosunku do jakichkolwiek dzieci urodzonych po wykorzystaniu ich komórek jajowych.

Każda dawczyni przechodzi dokładne badania lekarskie i testy niezbędne do wykluczenia obecności chorób przenoszonych drogą płciową lub dziedzicznych. Wszystkie dawczynie są badane pod kątem psychologicznym, genetycznym, hormonalnym i zakaźnym. Nasze dawczynie są młode, zdrowe, płodne i mają już zdrowe dzieci.

Ważne! Wymagania wobec dawczyń komórek jajowych zostały uregulowane w Zarządzeniu nr 787 Ministerstwa Zdrowia z dnia 09.09.2013r