Co to jest IVF / in vitro?

IVF / in vitro to klasyczna metoda wspomaganego rozrodu, jedna z najbardziej znanych i rozpowszechnionych na świecie.
Oocyty zapładnia się nasieniem poza ciałem kobiety; w laboratorium powstałe zarodki są przenoszone do macicy pacjentki.

Efektywność IVF

Na wynik in vitro ma wpływ kilka czynników, zwłaszcza wiek kobiety, ale około 70% naszych pacjentek realizuje swoje marzenie już po pierwszej próbie standardowego zapłodnienia pozaustrojowego.

Kiedy wskazane jest zapłodnienie in vitro?

  • Obniżona rezerwa jajnikowa
  • Choroby genetyczne
  • Nieprawidłowości jajowodów
  • Niepłodność męska
  • Niewyjaśniona bezpłodność
  • Starszy wiek partnerów
  • Nieudane próby inseminacji

 IVF przy użyciu komórek jajowych dawczyni / ICSI

Jeśli zapłodnienie nie występuje naturalnie w ciele kobiety, można to zrobić poza ciałem. Procedura IVF składa się z kilku etapów, z których każdy jest ważny i od każdego zależy powodzenie leczenia.

WIĘCEJ O PROGRAMIE

IVF z wykorzystaniem komórek jajowych

Dawstwo komórek jajowych staje się coraz bardziej popularną procedurą w klinikach wspomaganego rozrodu i występuje, gdy kobieta przekazuje część swoich komórek jajowych do zapłodnienia w laboratorium i umieszczenia w łonie innej kobiety. Proces ten jest związany z leczeniem niepłodności i stał się popularny ze względu na rosnącą liczbę par tej samej płci i samotnych kobiet, które chcą mieć dzieci.

WIĘCEJ O PROGRAMIE

Dawstwo mitochondriów

Dawstwo mitochondriów to bardzo innowacyjna metoda, która pozwala parom powyżej 40 roku życia zostać rodzicami z pewnością, że staną się rodzicami zdrowych dzieci. Polega na zastąpieniu mitochondriów, organelli komórkowych obecnych w cytoplazmie wszystkich komórek eukariotycznych.

WIĘCEJ O PROGRAMIE

Autoprzeszczep endometrium

Autoprzeszczep endometrium stanowi prawdziwą innowację w leczeniu niepłodności i jest dziś bardziej niż kiedykolwiek alternatywą dla innych metod wspomaganego rozrodu.

WIĘCEJ O PROGRAMIE

Uwaga!

Do zabiegu IVF konieczne jest wykonanie ostatnich etapów programu w naszej klinice w Kijowie (Ukraina), ponieważ Biotexcom preferuje technikę ICSI ze świeżymi komórkami jajowymi typu A (doskonała jakość) i dlatego ich nie zamrażamy. Udowodniono, że użycie świeżego materiału genetycznego zwiększa prawdopodobieństwo sukcesu.

Zwykle przy każdej próbie zapłodnienia przenosi się od 2 do 4 świeżych, niezamrożonych blastocyst typu A.

W przypadku leczenia IVF z wykorzystaniem komórek jajowych dawczyni, nasze dawczynie podlegają ścisłej kontroli genetycznej, fizycznej i psychologicznej: wszyscy mają mniej niż 30 lat.

WIĘCEJ O DAWCZYNIACH